Po takřka fenomenálním úspěchu Sonic Boom Six na loňských Mighty Sounds vám přinášíme kapelu, která, podobně jako právě SB6, svým eklektickým zvukem a strhující pódiovou show uspokojí nejen fanoušky tvrdých kytar, ale i příznivce reggae a punku.
Skindred jsou na světové hudební scéně opravdovým unikátem. Nikomu jinému, jako právě těmto Velšanům, se nepodařilo s takovou zručností zkombinovat reggae a dancehall s punkem a thrash metalem a to vše okořenit prvky elektronické muziky. Příběh Skindred se začal psát na konci minulého tisíciletí, v době, kdy se rozpadala určující britská ragga-punková kapela Dubwar, jejíž frontman Benji Webbe, syn jamajských přistěhovalců, se začal poohlížet po novém projektu. V tom chtěl ukojit jak vášeň pro hudbu svých předků, k níž zdědil lásku po rodičích, tak touhu hrát punk, hardcore a metal, tedy styly, ke kterým si pěstoval silnou oblibu od mládí. Netrvalo dlouho, a jakmile se Benjimu podařilo najít podobně smýšlející spoluhráče, reggae-metalová střela Skindred byla na světě.
V roce 2002 vydává kapela debutové album Babylon, které ale slaví jen sporadické úspěchy v Evropě a u části amerického metalového undergroundu. Poté, co desku o dva roky později znovu vydává americký label Lava Records, se Skindred téměř přes noc stávají senzací na poli nemainstreamové hudby a zahajují celosvětové turné po festivalech. Z debutu okamžitě vykrystalizují hitové singly Nobody, Pressure a Selector, které se od té doby staly pevnou součástí živého setu Skindred. Kapela, náhle vytížená koncertováním, si po nahrání debutu nenašla cestu do studia dlouhých pět let. Druhé album, nazvané Roots Rock Riot, tak vydávají až v roce 2005. To svými energickými ragga-punkovými hity (Trouble, Rat Race, Rudeboy For Life, Roots Rock Riot) více než uspokojí stávající fanoušky a přitáhne nové.
Kapela se ihned vydává na další šňůry koncertů, které jí znemožní investovat dostatek energie do prací na další řadové desce. V roce 2009 tak vychází minialbum Shark Bites And Dog Fights, ze kterého se rodí hity Stand For Something a Invincible, bez kterých by se dnes živé vystoupení Skindred neobešlo. V roce 2011 kapela vydává zatím poslední řadové CD Union Black, které, patrně díky tomu, že bylo jako jediné nahráno ve Velké Británii, ukazuje celé spektrum vlivů, ze kterých Skindred čím dál více čerpají. Kromě výše zmíněného punku, reggae a metalu se na albu nově projevuje inspirace britskou nezávislou elektronickou scénou současnosti. Na album se tak kromě dancehallu propašovaly elementy dalších (původně) undergroundových stylů jako dubstep, bassline, grime či drum’n’bass. O muzikantských schopnostech kapely skloubit všechny tyto vlivy a vytvořit z nich smysluplný celek hovoří například prestižní ocenění světoznámých hudebních magazínů Kerrang! a Metal Hammer, které kapela v roce 2011 získala.
Jste-li otevření netradičnímu míchání různorodých a zdánlivě nekombinovatelných stylů, nenechte si Skindred na Mighty Sounds 2013 ujít. Táborské letiště ovládne po roce další různorodá hudební směs, která díky své energii a muzikantskému umu ale nechá mnoho „žánrově čistších“ vystoupení daleko za sebou.