- The Real McKenzies (CA)
Po neuvěřitelných pěti letech se tahle smečka kanadských psů s keltskými kořeny a dudáckými srdci vrací k nám na festival. Celý tento hybrid agresivního punku a tradičních skotských folkových písniček dal dohromady zpěvák Paul McKenzie v roce 1992. Údajně ho to napadlo na večírku, kde z jednoho pokoje slyšel hrát desku Andyho Stewarta a Sex Pistols z pokoje druhého. Tento kontrast ho natolik uchvátil, že založil Real McKenzies. Kapela debutovala v roce 1995 stejnojmenným albem a následovalo ho sedm desek, z nichž poslední vychází právě tento měsíc, a ze které zajisté uslyšíte několik žhavých novinek přímo na festivalu. Od roku 2001 vycházejí téhle kapele desky na Fat Wreck Chords, což je vydavatelství Fat Mika z NOFX, a jinak tomu nebude ani s novou deskou. Real McKenzies za dlouhých dvacet let existence získali fanoušky na všech kontinentech. Jejich směs agresivních kytar a melodických singalongů v kombinaci s tradičními dudy je ten pravý a poctivý mix, který vás uchvátí a vezme vás na exkurzi do dávných časů.
- Skaferlatine (FR)
Dnes už se asi jen málokomu při přečtení tohoto jména něco vybaví. Jestliže vám ano, budete si asi muset přiznat, že již nejste nejmladší. Skaferlatine je jednou z vůbec prvních ska kapel, kterou před mnoha a mnoha lety přivezli do české republiky Rudeboy Rhythm. Kapela tehdy opakovaně vystoupila v klubu 007Strahov nebo na Ladronce a patřila k maximálně populárním kapelám s hojně navštěvovanými koncerty. Jejich sluncem zalité ska/reggae v kombinaci se zvukomalebnou francouzštinou tenkrát uhranulo kde koho, a dovolíme s tvrdit, že trochu přispělo i ke vzniku Fast Food Orchestra. Skaferlatine se na poměrně dlouhou dobu bohužel rozpadli a kromě několika letních koncertů v létě, mezi nimiž nebude chybět ani vystoupení na Mighty Sounds, neplánují v hraní dlouhodobě pokračovat. Přesto vám všem velmi doporučujeme toto vystoupení nezmeškat, neboť tahle kapela před lety opravdu patřila k nejlepším, které se tou naší kotlinou kdysi prohnaly. Na svém kontě má alba „En piste“ z roku 1993, „En Chantier“ z roku 1995 a „Basta Basta“ z roku 2000. Velmi se těšíme, až to v Táboře rozbalí!
- The Rifffs (MT)
Tuhle neuvěřitelně našlápnutou partu založil v roce 1978 zpěvák a kytarista Ray společně s basistou Cooksem, bubeníkem Twannym, klávesistou Humbalancem a doprovodným kytaristou Rayvinem. Po úspěšném koncertování na domovském ostrově dostala kapela nabídku k podpisu smlouvy s anglickým nezávislým vydavatelstvím Alternative Music. Písnička Music for the 80s Depression byla vybrána jako singl, který kapela natočila ve studiu Wave v Londýně. Vzhledem k tomu, že se hudba The Rifffs šířila Londýnem a koncerty se jenom množily, rozhodli chlapci na nějaký čas usadit v Anglii. Kapela se později vrátila zpátky na Maltu, odehrála celou řadu úspěšných koncertů, opakovaně se objevila v televizních stanicích a jejich singl se stal zároveň singlem no°1 v maltské hitparádě.
Velký návrat do UK se však bohužel nekonal, neboť vydavatelství se ocitlo ve finanční krizi a zbankrotovalo, kapele vypovědělo smlouvu a zanechalo ji bez distribučních sítí napospas osudu. Ray a Rayvin se rozhodli zůstat v Anglii a zkusit tak štěstí v hudební kariéře, ale bohužel zbytek kapely vzhledem ke svým rodinným závazkům musel odjet zpátky domů. To byl i zároveň konec kapely.
Po 25 letech se Rayvin vrátil zpátky na Maltu a kapela se znovu dala dohromady. V roce 2009 vydala novou desku Moonstop a vystoupila na festivalu Mighty Sounds. Její vystoupení mělo více než pozitivní ohlasy, takže není divu, že se po letech opět vrací zpátky, a my jsme za to rádi.
- Sto Zvířat (CZ)
Co napsat o Sto Zvířat nového, po osmi letech festivalu, z nichž nevystoupili pouze na jednom z nich? Známe je všichni, sledujeme, jak téměř každý rok vydávají další album a přejeme jim neustále se rozrůstající fanouškovskou základnu. Přes dvacet let na scéně – to už zkrátka nic nového nevymyslíme.
Sto Zvířat jsou asi nejplodnější a nejaktivnější kapelou v ČR, a ačkoliv jim druhá doba sluší, nenechávají se svazovat žánrem a velmi nápaditě experimentují. Nejenom díky tomu, ale i díky svým unikátním a zábavným živým vystoupením se kapela těší velké oblibě. Důkazem toho byla i vyprodaná Incheba v loňském roce, kde si podnikavá Zvířata střihla parádní koncert.
Zvířata jsou originální, jejich hudební um je precizní a to všechno podtrhávají dokonalé texty, které jsou vtipné a zároveň inteligentní, což se povede jen málokomu a v tom u nás rozhodně nemají konkurenci. Jejich vystupování na našem festivalu se už také stalo tradičním koloritem, který rozhodně nehodláme měnit.
- Fast Food Orchestra (CZ)
Podobně jako u Sto Zvířat už není moc věcí, které bychom o FFO nenapsali. Je tu tedy jeden drobný rozdíl, kluci na Mighty Sounds zatím vystoupili úplně pokaždé. Za sebou mají 13 let koncertování, 666 koncertů v klubech, po hospodách i na festivalech u nás, v Evropě, ale třeba i v Brazílii a v Izraeli a navrch k tomu šest desek, z nichž poslední vyšla v listopadu 2011 a jmenuje se Wanted For Cooking. Hudba Fast Food Orchestra je absolutním mixem urban stylů od reggae, přes ska, punk, pop a dancehall a jejich koncerty jsou pověstné svou energií.
- Pipes And Pints (CZ)
Po nepříliš dlouhé odmlce se kapela opět vrátila v plné síle v čele charismatickým frontmanem Mikem a samozřejmě nebude chybět ani u nás na festivalu. Tahle parta ostřílených muzikantů s dudákem v první lajně zajisté patří k české jedničce a na Mighty Sounds nemůže chybět. Pipes stejně jako jejich kanadští kolegové Real McKenzies mixují punkrock s tradičními folkovými motivy. Výsledkem jejich tvorby je skutečně našlápnutá hudba, jejíž výbušnost lze zaznamenat především při živých vystoupeních, která jsou excelentní. Pódium se proměňuje v energií zalitou arénu a po ní se vlní rozbouřený oceán. Těšte se, co nám kluci připraví tento rok!
- Prague Conspiracy (CZ)
Prague Conspiracy prošla velkou transformací, kterou někteří její fanoušci těžce nesou dodnes, nicméně to je pouze a jen jejich problém. Vystoupení Konspiraček je koncert od koncertu rockovější a během několika minut vás strhne svoji profesionalitou, hutným zvukem kytar a melodickými zpěvovými linkami. K tomu všemu v čele dračice Aneta Galisová, která moc dobře ví, jak rozparádit publikum. Máme tu kapelu, které na českém hudebním poli chyběla. Zahoďte předsudky a sejdeme se v kotli!